Letošní horko a hlavně sucho je likvidační

Zatím za každou cenu udržuju při životě vše co mně stálo hodně peněz nebo času. Takže zatím zalévám borůvky, ostružinu, čerstvě zastřižené jahody  a víno, na horní zahrádce lehce přicmrndávám bylinkovou zahrádku a mečíky. Jinak maliny se už scvrkávají, keře rybízu začínají schnout. Nechce se mi provokovat braním vody ze společné studny ale odmítám nechat vše zajít. Zítra budu muset prostě zakropit ty rybízy a maliny. Zatím mám v nádrži ještě asi 600l

...

Založeno na rybízové víno

Tak jsem se rozhodl pokusit se o rybízové víno. Zatím vše krásně bublá a kvasí.

Dokoupil jsem dva nové zlaté karásky do jezírka

Jsou už trochu větší než minulé dvě rybky ale stejně je osiřelý Jonáš pěkně prohání. Snad si na sebe zvyknou. Takže mi přibyly Baltazar II. a Ervín.

Jeden keř borůvek je už sklizen

Letošní horké a suché léto trochu zrychlilo zrání všeho i borůvek. Odrůda BlueJay je již sklizena a na keři odrůdy Toro už také zbývá jen pár nedozrálých borůvek.

Tak mi bohužel umřela jedna rybka v jezírku

Zřejmě to byl důsledek jejího asi nádoru nad okem. Boule se Baltazarovi začala dělat poměrně záhy po vypuštění do vody. Takže - sbohem.

Zasazeny mé první kanadské borůvky

Kanadské borůvky Na spodní zahrádce mi přibyly dva keříky kanadských borůvek, a to BlueJay a Toro. Padlo na to údolí rašeliny, vykopal jsem vagóny jílu, ale dobrá věc se podařila a sazenice jsou v zemi. Tedy v rašelině.

Aktivní radiační štít na teplotní čidlo hotov

Aktivní radiační štít Tak jsem konečně dokončil štít na teplotní čidlo. Vše je ruční neumnělá práce, vše ručně naohýbáno, slepeno, přišroubováno. Nastává čas testování účinnosti a stability. Konstrukce ze dvou novodurových trubek, několika misek pod květináče, barvy a lepidla. Už bych to nechtěl dělat znovu celé.

Rozhodl jsem se změnit zdroj dat pro grafy teplot.

Dnes jsem změnil ve skriptech grafů zdroj dat. Nadále již nebudu brát data z textových souborů ale propojil jsem grafy na tabulky vzdálené databáze SQL. Je to pro mne jednodušší, vše proběhne automaticky po zápisu hodnot do databáze, žádné přepisování dat do textových souborů pro každý den a měsíc. Jenom příslušným dotazem ve skriptu grafu budou vybrány požadované údaje.

Znovu jsem začal měřit teploty vzduchu.

Od dne 15. ledna 2015 jsem znovu začal měřit teploty. Nijak profesionálně, jen pomocí dataloggeru v intervalu jedné hodiny. Naměřené hodnoty nebudu dávat na stránky zrovna každý den, spíše tak jednou za tři, čtyři dny. Jak budu mít čas do dojít stáhnout. Na stránce daného měsíce budou jak minimální a maximální teploty, tak i průměrné denní teploty a hodinový graf ke dni, který si vyberete u grafu v menu.

Dnes byl zřejmě jediný zimní den se sněhem.

Možná se už jiného sněhu tuto zimu nedočkám. Druhý den po vyfocení už zbylo jen pár hromádek ze sněhuláka. Je to bída. V jezírku jsem vysekal Jonášovi a Baltazarovi menší otvor, ledu bylo tak na pět centimetrů. Chudáčci se u dna krčily přilepené bok na bok. Zdá se, že přežívají.